KILKA SŁÓW O DJEMBEPLANET

HISTORIA

Djembe Planet jest firmą założoną w lutym 2006 roku w celu propagowania pozytywnego wpływu afrykańskich bębnów na grających na nich ludzi.

Założycielem Djembe Planet jest Paweł Pietrzak, którego bębny fascynowały od zawsze, natomiast regularną naukę gry na bębnach djembe rozpoczął w 2003 roku w Holandii, zapisując się do szkoły Rondomtrom.

Paweł uczestniczył w tamtym czasie w wielu warsztatach prowadzonych przez znanych afrykańskich mistrzów djembe tj:
Tchemsé Kanté - Guinee / Paryż
Moussé Dramé - Senegal / Amsterdam
Cheikh Diop - Senegal / Groningen
Ousmane Seye - Senegal / Amsterdam
Victor Sams - Antyle Holenderskie / Amsterdam
Sidiki Camara - Mali / Bruksela - Szkoła Tam Tam Mandinge Mamady Keity oraz
Bep and Leon Linders - Holandia / Roosendaal - Szkola Romdomtrom 
Guido Smulders - Holandia / Veldhoven.

Pobyt w Holandii Pawła Pietrzaka pomógł mu w zorganizowaniu pieniędzy na zakup pierwszych 30 bębnów i rozpoczęcie nauki pierwszych chętnych z miasta Piły. Dziś w posiadaniu Djembe Planet jest ponad 400 bębnów. Po pierwszych zajęciach i występach okazało się, że zapotrzebowanie na naukę i jest bardzo duże dlatego regularne zajęcia w miejscowym domu kultury odbywają się do dziś.

Wraz z biegiem czasu i zdobywanym doświadczeniem edukacyjnym pojawiła się potrzeba zorganizowania warsztatów dla dorosłych, pracowników firm. Dzięki znajomością z firmami zajmującymi się dostarczaniem podobnych warsztatów na Zachodzie Europy pierwsze warsztaty zorganizowane przez Djembe Planet okazały się wielkim sukcesem. Odpowiednia reklama i pozytywne opinie spowodowały znaczący wzrost ilości klientów, którymi były największe firmy działające w Polsce.

Dodatkowym atutem wpływającym na profesjonalizm prowadzonych warsztatów jest ponad dwudziestoletnie biznesowe doświadczenie Pawła w międzynarodowej korporacji na stanowisku kierowniczym. To połączenie znajomości potrzeb biznesowych klientów w połączeniu z profesjonalną wiedzą i doświadczeniem powoduje ostatecznie zadowolenie klienta.

Obecnie Djembe Planet jest liderem w dostarczaniu integracyjnych warsztatów korporacyjnych z wykorzystaniem bębnów afrykańskich (tzw. Corporate Drumming). Djembe Planet oferuje zaangażowanie nawet 1000 osób jednocześnie grających na bębnach i instrumentach perkusyjnych.


MISJA DJEMBE PLANET

 

Żyjemy w bardzo skomplikowanym świecie, którym rządzą prawa nie do końca dla nas zrozumiałe. Człowiek wymyśla coraz więcej technicznych rozwiązań, które powinny pomagać nam w życiu lecz mamy coraz mniej czasu aby tym życiem się cieszyć. Ciągła gonitwa do celu powoduje stres, depresję, problemy we współpracy i kontaktach międzyludzkich oraz wypalenie.

Dlatego misją Djembe Planet jest:
Poprawa jakości życia jednostki oraz funkcjonowania w społeczeństwie, poprzez zrozumienie samego Siebie oraz dostrojenia się do Porządku panującego we Wszechświecie.

Jako narzędzie do osiągnięcia tego celu służyć ma najstarszy instrument świata jakim jest bęben. Wibracje i rytm wydobywające się podczas grania na bębnach pozwalają wejrzeć w głąb Siebie i poprawić to co poprawy wymaga. Dzięki odpowiednim programom szkoleniowym poprawa może dotyczyć pojedynczych osób oraz całych grup warsztatowych.

Szkoła bębniarska DJEMBEPLANET
Nauka gry na bębnach, występy, koncerty
Imprezy integracyjne, sprzedaż instrumentów afrykańskich